Головна » Файли » Підручники

Розвиток освіти в селі Тереблече
[ Викачати з сервера (176.0 Kb) ] 2013-04-01, 12:05:49

10 квітня 1813 року, Австрійською владою в Чернівцях був розроблений план розвитку початкової освіти на Буковині. Цей план пропонував відкрити 17 початкових шкіл, у різних буковинських селищах, серед яких було названо і село Тереблече, в якому проживало кілька німецьких родин. В цей час були нараховані 335 дітей шкільного віку в селах Тереблече,  Опришени та Стерче.

У 1816 році почала своє існування Тереблеченська школа – девята  школа на Буковині і перша школа відкрита у румунському селі. Вона мала статус романо-католичної школи, під безпосереднім керівництвом романо-католичної церкви Сирета, колишньої столиці Молдавської держави. Тільки у 1863  році Тереблеченська школа перейшла до відомства Сиретьського Протопопства.

Категорія: Підручники | Додав: terebleche
Переглядів: 375 | Завантажень: 264 | Рейтинг: 3.5/2